Gyakran ismételt kérdések a végleges szőrtelenítésről

Ki a villanófényes kezelés ideális alanya?

A készülék szinte minden ember testén használható. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az ősz és teljesen szőke szőrzet kivételével valamennyi esetben pozitív eredmények érhetők el.

Mindenkinek hatásos a villanófényes kezelés?

A hagyományos IPL kezelés a páciensek 90%-ánál kiváló eredményt ad.

A test mely területein lehet az IPL kezelést végezni?

A test valamennyi területén, kis és nagy kiterjedésű részeken egyaránt. Rendszerint az alábbi területeken használják: hónalj, bikinivonal, bajusz, áll, kar, láb stb. A teljes kezelés előtt egy kis kiterjedésű testfelületen lehetőséget biztosítunk ingyenes próbára is.

Hány kezelésre van szükség szőreltávolítás esetén?

Tartós eredmény elérése érdekében a kezeléseket több alkalommal kell elvégezni 4-6-8 hetes időközönként. Gyakorlati tapasztalataink alapján általában 5-8 kezelésre van szükség a kívánt eredmény eléréséhez. Ugyanakkor az ismétlés gyakorisága nagyban függ az egyéni adottságoktól, a kezelendő testfelülettől (a szőrzet elhelyezkedése, sűrűsége stb.).

Mennyi időt vesz igénybe ez a fajta szőrtelenítés?

A végleges szőrtelenítés gyorsan, előzetes időpont egyeztetés alapján zajlik. Az első alkalom a nélkülözhetetlen felvilágosítás és a szükséges adminisztrációs feladatok elvégzése miatt mindig hosszabb időt vesz igénybe. A további kezelések néhány perctől 1 óráig terjednek. Ez az érték erőteljesen függ a kezelendő testfelülettől, a kezelés számától, a szőrzet vastagságától, valamint a páciens bőrtípusától.

Miért nem hatékonyak a hagyományos IPL kezelések sötét bőr és világos szőr esetén?

A hagyományos villanófényes kezelések hatékonysági problémái leginkább a sötétebb bőrtípus és a világos színű szőrszálak kezelésénél jelentkeznek. Sötétebb bőrnél az optikai energia jelentős része a bőr felső rétegében, az ott jelenlévő pigmentekben nyelődik el. Ez felhevíti a bőrt, de egyúttal csökken a mélyebben elhelyezkedő különböző kromofórokhoz (a szőrtüszőkhöz) eljutó energia. A hatásosság szempontjából azonban nélkülözhetetlen a kromofórok megfelelő hőmérsékletre (60-65oC) történő hevítése, amely többlet energiabevitelt tesz szükségessé, így a bőr könnyen megéghet. A világos színű szőrszálak kezelésénél pedig túl kevés a szőrzet melanin tartalma és nem tud elegendő mennyiségű energia elnyelődni a szükséges koagulációs hőmérséklet létrejöttéhez, a kezelések nem lesznek hatékonyak.

Nyáron elkezdhetjük-e, illetve folytathatjuk-e az IPL kezelést?

Azokon a testrészeken, amelyek kevésbé kitettek a környezeti sugárzásnak (hónalj, bikinitájék) nyugodtan el lehet kezdeni nyáron is a szőrtelenítést. Ha a páciens nyáron is fedni tudja a frissen kezelt, illetve szőrtelenített felületet, akkor nincs akadálya a kezelések elvégzésének. Ha enyhén lebarnul a bőr, akkor a beállítási értékeken korrigálva, kisebb értékeken folytathatjuk a már régebben megkezdett kezeléseket nyáron is. Erősen lebarnult, szoláriumozott bőrön nem kezdünk kezelést.

Mennyire kellemetlen a villanófényes kezelés?

Általánosságban elmondható, hogy a páciensek nagy többsége egyáltalán nem nevezi kellemetlennek a villanófényes kezelést - természetesen mindenkinek más és más a kellemetlenségi- vagy fájdalomküszöbe, de a kisebbség is csak enyhe hőérzetről számol be (mindenki sokkal kevésbé kellemetlennek véleményezi, mint pl. a gyantázást). 

Biztonságos az IPL kezelés?

Mivel a fény minden irányban terjedhet, ezért a páciensnek és a kezelést végző személynek is feltétlenül védőszemüveget kell viselnie. Másrészt, a hőenergiát készülékünk a legfejlettebb hűtőrendszerrel semlegesíti, amely a bőrfelületet is hűti. A kezelésnek általában nincsenek mellékhatásai, vagy ha vannak is, azok ritkák és átmenetiek.

Vannak-e a kezelésnek mellékhatásai?

A kezelésnek általában nincs mellékhatása, ritkán előfordulhat átmeneti jelleggel bőrpír, bőrviszketés, amely a kezelést követően gyorsan el is múlik. További mellékhatás lehet, hogy a bőr pigmentációja átmenetileg erősödhet vagy halványabbá válhat, amely valamennyi esetben néhány héten belül elmúlik. (További részletes írásos információt a kezelés megkezdése előtt adunk.)

Az IPL kezelés okozhat-e égési sérülést?

Igen, okozhat. Ha túlságosan nagy energiával kezeljük a pácienst, égési sérülés jelentkezhet, melynek hosszú ideig nyoma maradhat. Hozzáértő személyzet esetén ez nagyon ritkán fordulhat elő, hiszen kisebb energiaszint mellett indítjuk a kezelést és folyamatosan emeljük az energiaszintet az ideális hatás eléréséig. Ugyancsak megelőzhetjük ezt a problémát 2-3 próbavillantás elvégzésével, amely után már akár pár perccel látható a hatás, így az égés elkerülhető. Akkor is előfordulhat égési sérülés, ha a páciens nem tartja be a kezelés utáni utasításokat, és a kezelések közötti időszakban napozik, illetve szoláriumozik.